Jesienne sadzenie drzew i krzewów w ogrodzie

Jesienne sadzenie drzew i krzewów

 

Wczesna jesień to najlepsza pora roku na sadzenia drzew i krzewów - panują wtedy optymalne warunki do przyjęcia się roślin. Egzemplarze sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały sezon wegetacyjny jednak właśnie teraz, gdy już nie ma upałów i okresów suszy, rośliny nie przechodzą stresu związanego ze zmianą środowiska. Dzięki temu zdążą się jeszcze dobrze ukorzenić przed nastaniem zimowych mrozów, a wiosną będą miały lepszy start.

 

Przed przystąpieniem do sadzenia warto zadbać o przygotowanie gleby, więc nie żałujmy kompostu lub dobrze rozłożonego obornika, a jeśli rośliny są kwasolubne, użyjmy specjalnego kwaśnego podłoża. Warto zastosować także preparaty wspomagające ukorzenianie i mikoryzy.

 

Zanim umieścimy roślinę w gruncie, wstawiamy ją na godzinę do wiadra z wodą, by się dobrze 'napiła’ a po posadzeniu obficie podlewamy, by ziemia w pobliżu była również mokra.

Restauracja Zielona

 

     

Restauracja Zielona to wyjątkowe miejsce w Zielonym Centrum. Mogą tu Państwo spróbować pysznego zdrowego jedzenia, odetchnąć po zakupach, wyciszyć się i zrelaksować po pracy. 

więcej