Jak dbać o choinkę w domu

21 listopada 2016

Coraz więcej osób kupuje choinki w donicach zamiast ścinanych. Podpowiadamy Państwu co zrobić, aby drzewko przetrwało, jak najdłużej!

Zanim zdecydujemy się na zakup, przyjrzyjmy się, czy na pędach nie ma suchych lub niezdrowo wyglądających igieł albo śladów żerowania szkodników. Wybieramy tylko zdrowy i okazały egzemplarz.

W naszym klimacie drzewa i krzewy zimozielone od października do marca przechodzą okres spoczynku. Przeniesienie takiej rośliny do ciepłego pomieszczenia na dłużej niż tydzień pobudzi ją do aktywności. Najlepiej więc kupione drzewko, zanim ozdobi mieszkanie, pozostawić na zewnątrz, a wnieść do domu w ostatniej chwili. Jeżeli jest mróz, trzeba stopniowo przyzwyczajać roślinę do zmiany warunków.

Drzewko powinno znajdować się w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni. Nie powinno też stać w pobliżu kaloryfera.

Igły choinki warto również zraszać każdego dnia, a także należy pamiętać o podlewaniu drzewka aby nie zaczęło usychać.

Ilość i ciężar ozdób choinkowych powinna być dobrana do wielkości drzewka i grubości jego gałęzi. Oprócz tego watro stosować oświetlenie LED, ponieważ wytwarza ono mniej ciepła niż standardowe lampki choinkowe.

Choinkę stawiamy w miejscu, w którym nie będzie blokowała przejścia. Jeśli co chwilę ktoś będzie się o nią obijał, choinka szybciej zostanie uszkodzona i zacznie się niszczyć. Jeśli mamy potrzebę, drzewko możemy także przyciąć.

Dla osób, które wybiorą opcję zakupu ciętej choinki, polecamy system mocowania drzewek Easyfix. Jest to system, który doskonale sprawdza się od lat i staje się coraz popularniejszy. Dzięki systemowi pionizującemu, drzewko stoi zawsze prosto i stabilnie. Konstrukcja stojaka Easyfix pozwala na wlanie do niego 2 litrów wody. System Easyfix jest także dostępny w naszym Centrum!

choinka

Nasz Newsletter to najszybsza informacja o nowościach i promocjach
Zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji
Solidarni z Ukrainą
Zielone Centrum