Maj w ogrodzie

8 maja 2017

Maj – według wielu osób najpiękniejszy miesiąc w roku. Podziwiamy w tym czasie świeżą zieleń młodych liści i różnobarwnych kwiatów. A piękne i ciepłe dni zachęcają do prac w ogrodzie na świeżym powietrzu. Co warto zrobić teraz w naszym ogrodzie?– Młodym drzewkom w sadzie zapewniamy odpowiednie podlewanie oraz nawożenie. Posiadamy szeroki wybór nawozów w naszym sklepie stacjonarnym!

– Usuwamy zaschnięte pąki jabłoni i grusz, z których nie wyrastają, ani kwiaty, ani owoce.

– Chronimy rośliny przed majowymi przymrozkami.

– Zawieszamy pułapki wabiące owady żerujące w zawiązkach i owocach.

Walczymy z grzybami oraz szkodnikami przeprowadzając zabiegi ochronne. Posiadamy szeroki wybór sprawdzonych środków ochrony roślin!

– Przystępujemy do wysiewu ogórków przeznaczonych na rozsady.

– Pod koniec miesiąca wysiewamy kukurydzę.

– W maju wysiewamy także sałatę, rzodkiewkę, marchew, fasolę szparagową i buraka ćwikłowego.

Sadzimy rozsadę pomidorów, które pod koniec maja przechodzą silny okres wzrostu. W naszym sklepie stacjonarnym znajdziecie Państwo ogromny wybór nasion nie tylko pomidora!

– Wysiane nasiona zabezpieczamy przed ptakami.


– To czas na wysianie roślin dwuletnich.

– Możemy nadal przesadzać i dzielić byliny.

– Młode rośliny pnące przywiązujemy gdyż źle znoszą silne wiatry.

– Przyzwyczajamy rośliny do warunków panujących na zewnątrz – hartujemy sadzonki, rozsady kwiatów oraz podkiełkowane cebule i bulwy.

– Krzewy i drzewa kwitnące wiosną i wytwarzające latem nowe pędy oraz młode rośliny, które mają być krzaczaste, zaleca się przycinać.

– Nie przekarmiamy ryb w oczku wodnym, odpowiednio cieniujemy staw aby woda nie nagrzewała się zbyt szybko. Działania te ograniczą rozwój glonów w oczku wodnym. W walce z glonami pomogą nam także środki chemiczne.

– Zimujące rośliny przenosimy w ich letnie stanowiska (balkon lub taras). Możemy je także przesadzać do balkonowych skrzynek.

– Spulchniamy glebę widłami, jeśli pojawi się na niej mech.

– Zwalczamy chwasty na naszym trawniku oraz pozbywamy się kretów, które mogą wyrządzić duże szkody w naszym ogrodzie.Czy wiecie, że Hortiterapia oznacza leczenie ogrodnictwem? Jest to dość nowa dziedzina w Polsce, która szybko zyskuje uznanie. To ogród, który nie tylko cieszy oczy, ale także wpływa korzystnie na zdrowie! Znajdziecie Państwo u nas wszystkie niezbędne składniki takiego ogrodu oraz fachową poradę naszych specjalistów!

Zapraszamy!

Nasz Newsletter to najszybsza informacja o nowościach i promocjach
Zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji
Solidarni z Ukrainą
Zielone Centrum